ForumTurkey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ForumTurkey

ForumTurkey Forumlarına Hoşgeldiniz...

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bomba Takas

YazarMesaj
ShadowHunter
Admin
Admin
ShadowHunter

Bomba Takas Empty
MesajKonu: Bomba Takas   Bomba Takas EmptyPtsi Şub. 11, 2008 10:26 pm

Nasıl başlayacağımı inanınki bilemiyorum,hala Shaq takasının etkisini üzerimden atabilmiş değilim ..Üzülsem mi sevinsem mi bilemiyorum..

Shaq = Marion-M. Banks takasını inceleyelim biraz;

Shaq artık; ligin en dominant pivotlarından yada herkesin takas etmek isteyeceği bir oyuncu değil,kariyerinin bitmesine 2-3 yıl kaldı ve kariyerinin çoğunu kenardan takım elbiseleriyle maç izleyerek geçiriyor.. Bende dahil çoğunuz Shaq’ın Miami’de emekli olacağını düşünüyorduk ama yanılmışız ? Shaq artık Suns’lı..

Shaq açısından bu takası değerlendirelim;

Miami’de skoru sırtlayabilecek istikrarlı bir oyuncu Wade var,Wade’in yanına istikrarlı olarak biraz R.Davis’i düşünebiliriz ama başka kimse yok.. Shaq olmadığı zaman zorluk çekiyorlar çünkü etkili,güçlü,pota altında Shaq gibi sağlam durabilecek bir pivotta takımda mevcut değil.. Bu yüzden Shaq’a çok daha fazla sorumluluk ve süre veriliyor,Shaq’ta son zamanlarda bu süreleri değerlendirememeye başladı çünkü yaşından dolayı artık full olarak 40 dk oynayamıyordu gücü yetmiyordu ve bu performansını etkiliyordu onu yedekleyecek yeterli kapasitede oyuncu bulunmuyordu,üstünde baskı vardı ve buda moralini doğal olarak performansını etkiliyordu diye düşünüyorum ..

Artık Suns’ta ve rahata kavuştu sorumlulukları azaldı diye düşünüyorum.. Gene ilk 5 başlayacaktır Amare 4 numaraya çekilecektir ama Shaq yorulduğu zaman pivot pozizyonunu belkide Shaq’tan daha iyi oynayabilecek olan Amare kapatacaktır buda Shaq’ı her yönden rahatlatacaktır daha az süre alıp daha verimli olacaktır..

Suns açısından ise;

Bir kere Amare rahatlayacaktır,Nash’in asist ortalamaları artacaktır (Shaq verimli olursa) ? ve en önemlisi Suns zorlu playoff konferans serilerinde rahata kavuşacaktır..Neden derseniz Shaq playoff konusunda çok tecrübeli bir oyuncu ve tecrübesiyle maç kazandırmayı iyi biliyor..Eğer Suns Shaq’ı playofflara kadar fazla yormaz,sağlam tutarsa Phx bu sene Finale kadar yükselip şampiyon bile olabilir...Suns’un şu anda yapması gereken şey bence yeni bir sistem bulmak yada hücumda biraz hızlarını azaltmak..Shaq için Suns’un hızlı hücumları zor olabilir yaşından dolayı ama Suns bunu halledecektir..

Marion açısından bakalım birazda;

Marion her yönden çok etkili bir oyuncu Miami’nin yapılanması adına atılan en büyük adımlardan bence..Ayrıca Wade’ide hücumda çok rahatlatacağı kesin.. Skoru paylaşabilecek bir oyuncu Marion ve Wade le birbirlerini tamamlayacaklarını düşünüyorum..

Miami’nin bu sezon yapacak hiç bir şeyi kalmadı bol bol maç kaybetmeleri lazım Allah Korusun playofflara falan kalırız ? (tuttuğum takım hakkında böyle konuşacağımı düşünmezdim ) Draft’ta iyi bir sıradan seçim yaparsak Miami’nin yapılanması resmen başlamış olacaktır..Öncelikle yapılanma için J-will’i bu takımdan mümkün olduğunca uzak bir eyalete yollamaları lazım ? Smush Parker’ı naparlar bilemiyorum ama o kendi kendine uzaklaştı zaten basketboldan.. R.Davis kalabilir ama sanki kalmasa daha iyi olacak .. Cook’u takımda tutmalılar çok iyi bir oyuncu olacak..Blount’u takımda tutarlarsa katkı sağlayabilir ama öncelikle kendisini biraz güçlendirmeli biraz kas yapmalı ayrıca top sürmesine,top hakimiyetine özel olarak çalışması gerekiyor.. Haslem ise bu takımda Wade yokken Cook’tan sonra en çok takdir ettiğim adamlardan biri,bir zamanlar takas edilsin diyordum ama Dallas’la oynanan final serisinden sonra fikrim değişti gitmesi zarar olur diyorum..

Bu ay takasla geçti zaten Miami hakkında değerlendirme yapmak bu aralar çok zor çünkü gelişme yok şansıma takas olduda yazıcak birşeyler bulabildim..Bu aylık bu kadar umarım okurken sıkılmamıssınızdır..
https://forumturkey.forumotion.co.uk

Bomba Takas
1 sayfadaki 1 sayfası